Aktualności

Artykuły

 • Informacja dotycząca wyborów ławników na kadencję 2020-2023

  Z dniem 30 czerwca 2019 roku upływa termin zgłaszania kandydatów na ławników do Sądów Okręgowych i Sądów Rejonowych. Kandydatów na ławników, radom gmin, mogą zgłaszać prezesi właściwych sądów (ale tylko ławników pełniących funkcję w upływającej kadencji), stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe zarejestrowane na podstawie przepisów prawa (z wyłączeniem partii politycznych) oraz co najmniej 50 obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy.

  Czytajwięcejo:
 • Szkolenie „ Wybrane aspekty ekonomiczno – prawne sporów sądowych dotyczących kredytów powiązanych z kursem walutowym CHF/PLN”

  szkolenie_20190322 (10).jpg

  W dniu 22 marca 2019 r. w Sądzie Rejonowym dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi odbyło się całodniowe szkolenie i dyskusja na temat aspektów ekonomiczno – prawnych sporów sądowych dotyczących kredytów powiązanych z kursem walutowym CHF/PLN. Część prawna szkolenia skupiała się na konsekwencjach orzecznictwa TSUE i unijnego prawa konsumenckiego, ekonomiczna zaś na czynnikach wpływających na kursy walut oraz na obowiązkach informacyjnych stron.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności