Aktualności

 • Edukacja Prawna z udziałem Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych SSR Przemysława Radzika

  Uprzejmie informuję, że Pan Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych SSR Przemysław Radzik przyjął zaproszenie na symulację rozprawy sądowej z udziałem dzieci w wieku szkolnym, prowadzonych w ramach edukacji prawnej w Sądzie Rejonowym dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi. Pan Rzecznik wyraził duże zainteresowanie tego typu inicjatywą i zadeklarował chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu oraz rozmowy z sędziami po zakończonych zajęciach na temat dobrych praktyk w zakresie edukacji prawnej.

  Planowany termin symulacji rozprawy sądowej zostanie podany w późniejszym terminie, po stosownych uzgodnieniach i dostosowaniu się do oczekiwań szkoły, która wystąpiła o przeprowadzenie zajęć.

 • Urzędowanie sądu w dniu 12 listopada 2018 roku

  W związku z uchwaleniem ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2018, poz. 2117) informujemy, iż dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

  Sąd będzie w dniu 12 listopada 2018 r. nieczynny, a o terminach odwołanych rozpraw zostaną Państwo stosownie powiadomieni.

 • K.XXVII.1104/6/2018 - Konkurs na stanowisko referendarza sądowego

  • Nazwa:
   Konkurs na stanowisko referendarza sądowego
  • Oznaczenie konkursu:
   K.XXVII.1104/6/2018
  • Status:
   W toku - składanie ofert
  Czytajwięcejo: K.XXVII.1104/6/2018 - Konkurs na stanowisko referendarza sądowego
 • WARSZTATY Z MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ DLA MŁODZIEŻY I KURATORÓW

  Czytajwięcejo: WARSZTATY Z MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ DLA MŁODZIEŻY I KURATORÓW
 • Konkurs na stanowisko Referendarza sądowego - zmiana terminu ogłoszenia wyników.

  Informacja z dnia 18.10.2018 r. - pobierz .pdf

 • Tydzień Mediacji 2018

  Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowane przez Sąd Okręgowy w Łodzi.

  W ramach tych obchodów w Sądzie Okręgowym w Łodzi odbędzie się Konferencja nt. „Dogmatyczno – prawne aspekty mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka.

  http://www.lodz.so.gov.pl/tydzien-mediacji-2018-w-lodzkim-sadzie-okregowym,new,mg,1.html,865

 • Zarządzenie Nr 93/2018

  Zarządzenie Nr 93/2018 Prezesa Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi z dnia 24 lipca 2018 roku w sprawie funkcjonowania Internetowego Portalu Orzeczeń Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi - pobierz.pdf

 • Znaki opłaty sądowej

  W związku z wycofaniem z obiegu papierowych znaków opłaty sądowej informujemy, że od dnia 1 lipca 2018 roku znaki opłaty sądowej funkcjonować będą wyłącznie w formie elektronicznej.

  Znaki opłaty sądowej można zakupić samodzielnie poprzez stronę internetową:

  https://oplaty.ms.gov.pl/

  Znaki mogą być samodzielnie drukowane lub też przedstawione do skasowania poprzez wyświetlenie na ekranach urządzeń mobilnych.

   

  Znaki opłaty sądowej będzie można zakupić w punktach kasowych sądu przy ul. Pomorskiej 37 lub Al. Kościuszki 107/109.

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane