Ostatnio dodane artykuły

Aktualności

 • Spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie

  W dniu 22 września 2017 roku Sąd odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie.

  Wizyta rozpoczęła się w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań, gdzie dzieci zobaczyły, jak wygląda weneckie lustro i dowiedziały się jak przebiegają oraz jak rejestruje się przesłuchania najmłodszych. Następnie udały się do największej sali sądu, gdzie wysłuchały, jak wygląda praca sędziego i m.in. kto to jest świadek koronny. Zadawały pytania sędziemu i mogły przymierzyć togi sędziowskie.

 • Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej numer 44 im. prof. Jana Molla w Łodzi oraz Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu

  W dniu 5 października 2017 roku nasz Sąd odwiedzili uczniowie dwóch szkół – Szkoły Podstawowej numer 44 im. prof. Jana Molla w Łodzi oraz Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu.

  Młodzież pierwszej ze szkół miała możliwość obejrzenia symulowanej rozprawy sądowej w sprawie karnej. Podczas spotkania i rozmowy z sędzią poruszono problem internetowej mowy nienawiści. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu nie tylko mogły zadawać pytania prowadzącemu spotkanie sędziemu i wysłuchały, jak codziennie funkcjonuje sąd rejonowy, ale również obejrzały cele przeznaczone dla osób konwojowanych i mogły zasiąść na miejscach przeznaczonych dla stron procesu i sądu. Na specjalne życzenie uczniów dzieci przeprowadziły inscenizowaną rozprawę sądową, podczas której mogły przez chwilę stać się sędziami, prokuratorem, policjantem czy obrońcą. Opis wizyty można przeczytać również tutaj: http://www.sp10.miasto.zgierz.pl/

 • Spotkanie z uczniami XX Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Łodzi

  Uczniowie XX Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Łodzi w dniu 4 października 2017 roku odwiedzili salę rozpraw Sądu Rejonowego, gdzie wzięli udział w spotkaniu z sędzią orzekającym w sprawach karnych.

  W trakcie długiego spotkania zadawali wiele pytań, interesowały ich różne dziedzina prawa jak i zagadnienia związane z codzienną pracą sędziego. Relację z wycieczki przedstawili na stronie internetowej szkoły: http://www.loxxlodz.wikom.pl/strona1.htm.